close

سایر محصولات

صنایع چوبی رضاپور

 

صنایع چوبی رضاپور با پیشینه ای به مدت یک قرن فعالیت در کارهای چوبی در شمال کشور،در سال 1359 در بازار چوب تهران توسط استاد محمود رضاپور تاسیس شد.صنایع چوبی رضاپور از ابتدا ارئه ی کالای با کیفیت و خدماتی  ویژه جهت کسب رضایت مشتری را   سرلوحه ی  کار خود قرار داده است.

 

قرنیز

قرنیز

قرنیز نواری که پایین دیوار و در طول آن قرار می دهند ومهمترین کارکرد قرنیز محافظت از نازک کاری دیوار در برابر صدمات ناشی از برخورد اسباب و وسایل با دیوار است.

قرنیز(تیره رنگ) زمین را از دیوار جدا می کند و عیوب کار را می پوشاند و به زیبایی خانه کمک می کند.

قرنیزها سه نوع هستند:

1 . چوبی

قرنیز چوبی بعد از رنگ آماده نصب می شود و نسبت به نوع ام دی اف آن مقاومت بیشتری نسبت به آب دارد.

2 . MDF

این نوع قرنیز انواع متفاوتی دارد و تقریباً می توان گفت در هر اندازه و رنگی یافت می شود.

3 . پلاستیکی

این نوع قرنیز مانند نوع MDF انواع و رنگهای متفاوتی دارد و از مواد پلاستیکی مثل پلی استایرن و کامپوزیت و pvc  ساخته می شود.(تصاویر مرتبط )

سونا

سونا

http://www.choobkaran.ir/templates/hotfa-brown/images/spacer.gif

 سونا خشک حتماً باید از چوب روسی ساخته شود که به صورت لنبه سونایی شکل داده شده باشد .(در گالری تصاویر نمونه های آن را می بینید)

این لنبه ها با شیار هایی که دارند درون یکدیگر رفته و به چوب زیر سازی (که از قبل به دیوار وصل می شود ) متصل می شوند .

برای صندلی ها از چوبی به نام کف صندلی استفاده می شود که با آن صندلیها را یک طبقه یا دوطبقه می سازند.

رنگ سونا نباید به صورت معمول بقیه ی رنگهای چوب براق باشد چون اگر از پلی استر و یا جلا استفاده شود در محیط گرم سونا سرطانزا می باشد و برای سلامتی خطرناک است و در رنگ فقط از سیلر و کیلر استفاده می کنند.(تصاویر مرتبط)

 

آلاچیق

آلاچیق

آلاچیق یا کلاه‌فرنگی یا تارَم سازه‌ای چوبی یا فلزی است که در گوشه باغ‌ها، پارک‌ها یا باغچه‌ها قرار داده می‌شود و به عنوان سرپناهی برای نشستن در هوای باز استفاده می‌شود. این سازه‌ها معمولاً هرمی شکل هستند و اطرافشان باز است.

نام فارسی این سازه تارم است که در متون قدیمی بیشتر به صورت طارم نوشته شده‌است ولی امروزه واژه آلاچیق که واژه‌ای ترکمنی است رواج بیشتری دارد.
در غرب آلاچیق‌ها بیشتر سده نوزدهم در باغ‌های افراد ثروتمند دیده می‌شد و معمولاً در پیرامون آن‌ها گلکاری انجام می‌شد.

جنس آلاچیق:
جنس ان هم میتواند از لنبه از جنس چوب روسی باشد هم از مواد دیگر مثل پروفیل و دیوارپوش دو جداره PVC که نمونه هایی از آنها را در گالری تصاویر می بینید.

نکته :

چون آلاچیق در محیط بیرونی خانه قرار دارد نباید از چوبی که مورد تغذیه حشرات هستند(مثل چوب راش) بکار برد و می توان از چوب روسی که به دلیل صمغ موجود در چوب در برابر حشرات مقاوم است استفاده نمود.(تصاویر مرتبط)

دیوارکوب

دیوارکوب

پوششی است از جنس چوب یا پلاستیک و یا مشتقات و ترکیبات این دو که برای زیبایی بیشتر به دیوارها متصل می شود .
دیوار پوش ها در اشکال و جنس های متفاوتی مورد استفاده قرار می گیرند:
دیوارپوش چوبی :
 این دیوار پوش از جنس چوب روسی و چوب راش و چوب ملچ و چوب بلوط و چوب گردو و....در دسترس می باشند که نوع روسی آن به شکل لمبه و عموماً در طول 3 متر و به صورت کام و زبانه مورد استفاده قرار می گیرد.
نوع دیگر دیوارپوش های MDF با روکش PVC است که در رنگ ها و اشکال مختلف موجود می باشند.
و دیگر دیوار پوشهای موجود: تمام PVC ، دیوارپوش پلی استایرن ، کامپوزیت و پنل های کانادایی و.... می باشند.(تصاویر مرتبط)

زهوار  منبت

زهوار منبت

چوب منبت کاری شده ای که به صورت زهوار ، تاج ، سر ستون ، زیر ستون و پایه و ... در ابعاد و اندازه های مختلف تولید می شود و در قسمت های مختلف ساختمان ها مورد استفاده قرار می گیرد(تصاویر مرتبط)

دکور چوبی

دکور چوبی

اجرای کارهای چوبی بر روی سقف و کف و دیوار داخل خانه به منظور  استفاده ی تزئینی و کاربردی استفاده از چوب در داخل خانه باعث گرمی و تولید انرژی مثبت در محیط منزل می شود.(تصاویر مرتبط)

کالای شما به سبد خریدتان اضافه شد

تعداد