close

نکات نجاری

logo
نکات نجاری

چگونه باید از میخکوب بادی نجاری استفاده کرد؟ ترفند های یک نجار
میخکوب بادی یکی از ابزارهای پراستفاده در صنعت چوب و نجاری و به‌خصوص نصب سازه‌های چوبی در پروژه‌های ساختمانی است. از میخکوب بادی می‌توان برای اتصال دو قطعه چوبی به هم و حتی اتصال تخته‌ها و پروفیل‌های چوبی به دیوار گچی استفاده کرد. به‌عنوان مثال برای نصب دیوار پوش های چوبی مانند لمبه و نصب قرنیز کف به دیوار گچی و یا نرده چوبی از میخکوب بادی استفاده می‌شود.
شناخت میخکوب بادی نجاری و طرز کار آن
همان‌طور که در بالا توضیح دادیم، از میخکوب برای اتصال قطعات چوبی به هم استفاده می‌شود. میخکوب میخ‌های سوزنی شکل را بسیار سریع و در صدم ثانیه به سمت نقطه‌ای که شما مدنظر دارید، شلیک می‌کند. میخکوب‌ها در مدل‌های برقی و بادی در بازار موجود هستند. در این نوشته هدف ما آموزش کار با میخکوب بادی هست.
هوای مورد نیاز برای شلیک میخ از طریق کمپرسور هوا تأمین می‌شود. برای شلیک میخ به ۵ تا ۶ بار فشار نیاز هست. هوای فشرده در پشت پیستون میخکوب باقی می‌ماند و با فشردن ماشه دستگاه، پیستون به سمت جلو حرکت می‌کند. در مرکز پیستون یک سوزن وجود دارد که با حرکت پیستون، یک میخ را از خشاب جدا و به داخل چوب وارد می‌کند.
میخکوب بادی هم در ابعاد و اندازه‌های مختلف در بازار موجود هست و شما بر اساس نوع سازه و نوع میخ موردنظر، دستگاه مناسب را انتخاب می‌کنید. یکی از پراستفاده‌ترین میخکوب‌های مورد استفاده در صنعت چوب، میخکوب اس کا (SK) است. عموماً از میخکوب اسکا برای نصب قطعات چوبی و ام دی اف به هم یا برای نصب دیوار پوش و قرنیز بر روی دیوار استفاده می‌شود.
اگر شما یک نجار هستید و یا حتی یک خویش ساز، احتمالاً میخکوب SK اولین انتخاب شما برای خرید میخکوب خواهد بود.
برای استفاده از میخکوب به چه تجهیزات جانبی نیاز دارید؟
میخکوب بادی به‌تنهایی هیچ کاربردی ندارد و برای راه‌اندازی آن نیاز به فشار باد ثابت (۵ تا ۶ بار) دارید. برای تأمین فشار باد میخکوب از کمپرسور هوا استفاده می‌شود. مهم نیست از چه کمپرسور هوا و با چه سایزی استفاده می‌کنید، همین‌که دستگاه قادر باشد ۵ تا ۶ بار فشار ثابت ایجاد کند، کافی است.
اگر قصد استفاده از میخکوب برای نصب دیوار پوش و کف‌پوشو نرده چوبی در پروژه‌های ساختمانی دارید، پیشنهاد ما خرید کمپرسور هوا ۵۰ لیتری است. البته اگر کمپرسور هوا از نوع سایلنت باشد، با صدای کمتری این کار را انجام خواهید داد.

کالای شما به سبد خریدتان اضافه شد

تعداد