close

حکاکی روی چوب

logo
حکاکی روی چوب

تکنولوژی لیزر توانایی تبدیل انواع مواد خام را به محصولاتی خاص و ویژه دارد. به همین دلیل است که امروزه شاهد استقبال صنعتگران از این تکنولوژی می‌باشیم. لیزر در کمترین زمان و با دقتی فراوان طرح ها و شکل هایی ویژه را پدید می آورد. دستگاه لیزر در سال های اخیر برای برش و حک انواع چوب مورد استفاده قرار گرفته و موجب تحول این صنعت گشته است. صنعتگران و طراحان به راحتی می توانند طرح ها و محصولاتی هنری و جذاب را تولید کرده و کسب و کارشان را توسعه بخشند. در حال حاضر می‌توان پیچیده‌ترین طرح‌ها را بر روی انواع چوب حک کرده و یا برش زد. پیش از این، با استفاده از روش‌های سنتی و مکانیکی تولید این گونه محصولات با دشواری بسیار همراه بوده و فعالیتی زمان بر به شمار می‌رفت. در برخی موارد نیز محصول نهایی کیفیت بالایی نداشت. لیزر این امکان را در اختیار افراد گذاشته تا با شخصی سازی و تولید طرح های متنوع، محصولاتی مختص به خود داشته باشند. محصولاتی جدید، نوآورانه و زیبا به سادگی بوک مارک‌ها یا به پیچیدگی انواع مبلمان چوبی به راحتی قابل ساخت هستند.
در حال حاضر در بسیاری از کشورهای دنیا برای حکاکی تصاویر روی چوب، ساخت قاب های تزیینی، ساخت فریم های چوبی تزیینی و سایر موارد از دستگاه های حکاکی لیزری استفاده می شود. برای تزیین درب ها، میزها و بوفه های چوبی نیز می توان از روش حکاکی لیزری استفاده نمود.  این فناوری اجازه اجرای طرح و الگوهای پیچیده، متون و عکس را بر روی چوب می دهد. به عبارتی طرح هایی که در حالت عادی برای اجرا با مشکل روبرو هستند، با دستگاه لیزر به راحتی قابل اجرا هستند. یک طراح با استفاده از لیزر قادر خواهد بود تا هر محصولی از جمله جلد یک کتاب، هدایای تبلیغاتی و یادبود، کارهای هنری و تزیینی و ... را به راحتی و در کمترین زمان تولید کند. با ساخت محصولات سفارشی و شخصی سازی شده، درهای جدیدی از کسب و کار و درآمدزایی به روی صنعتگران باز شده است.
اشعه لیزر به صورت متمرکز به مواد تابیده و با بالا بردن حرارت آن در نقاط مشخص موجب تبخیر ماده می‌شود. نتیجه این عمل ایجاد برش و حک با دقت و ظرافت بالا بوده که با هیچ روش سنتی و مکانیکی قابل اجرا نخواهد بود. نتیجه نهایی کار  با لیزر محصولی صاف و زیبا خواهد بود. در ضمن در هنگام کار با لیزر زباله و خاک اره تولید نشده در نتیجه عملیات تمیزکاری به حداقل می‌رسد. همچنین از آن جایی که اشعه لیزر به صورت مستقیم با ماده تماس برقرار نمی‌کند، محصول نهایی بر خلاف زمانی که از چاقو، اره و سمباده استفاده می شود صاف و بی نقص‌تر خواهد بود.
تقریبا هر نوع چوب را می توان با دستگاه لیزر برش زده یا حکاکی کرد. برای برش و حک چوب های نرم نظیر کاج نیاز به دستگاه لیزر با قدرت کم می‌باشد. اما برای کار بر روی چوب هایی نظیر گردو، افرا، توسکا و ... نیاز به قدرت بیشتری خواهد بود.
ویژگی‌های حکاکی لیزری چوب
•دقت و ظرافت بالا در انجام برش و حکاکی مواد
•امکان حکاکی لیزری طرح های بسیار پیچیده و ظریف
•تبدیل سریع و آسان طرح های اولیه به محصول نهایی
•به دست آمدن سطحی صاف و بدون خاک اره در نتیجه حکاکی لیزری: از آن جا که پرتوی لیزر به صورت متمرکز به ماده تابیده، تنها موجب بالا رفتن حرارت و تبخیر مواد در نقطه ای خاص می شود. در ضمن این پرتو با چوب تماس مستقیم برقرار نمی سازد که این موجب پدید آمدن سطحی صاف و ظریف بعد از حکاکی می شود.  همچنین به دلیل عدم تولید خاک اره در پایان کار  نیازی به تمیزکاری نمی باشد.
•امکان حکاکی با عمق های متفاوت

کالای شما به سبد خریدتان اضافه شد

تعداد