close

کاربردهای ترموود

logo
کاربردهای ترموود

یکی از مناسب ترین محصولات چوبی در دنیا برای نمای ساختمان، چوب ترمو می باشد. با استفاده از تکنولوژی و فرآوری اصلاح حرارتی، چوبی حاصل می شود که بسیار مقاوم در برابر آب و حشرات می باشد به عبارتی دیگر با بهره گیری از متود و فرآوری ترموود، برخی از معایب و کاستی های چوب بر طرف و در واقع خواص آن بهبود می یابد و مبدل به چوبی بسیار مرغوب که در درجه کیفی بسیار بالایی قرار دارد خواهد شد.               
۱.مقاومت در برابر پوسیدگی، کپک، حمله حشرات
ترموود مقاومت بسیار بالایی در مقابل رطوبت و آب دارد بنابراین پوسیدگی که عامل آن قارچ می باشد برای چوب حرارت دیده ایجاد نخواهد شد. ترموود در مقایسه با مصالح ساختمانی دیگر هم از زیبایی شگفت انگیز و هم از مقاومت ویژه ای برخوردار است.
۲.ثبات ابعادی فوق العاده بالا
ترموود دارای استحکام و ثبات ابعادی بی نظیری می باشد این بدین معنا می باشد که این چوب در مقابل تغییر دما، رطوبت و شرایط جوی دچار تغییر در ابعاد، باد کردن و پیچ خوردن، تاب برداشتن و منقبض شدن نمی گردد. دلیل عدم ایجاد مشکلات مذکور تنها به دلیل پایین بودن رطوبت موجود در ترمووود می باشد. باد کردن و همچنین منقبض شدن  چوب از لحاظ ابعادی با فرایند ترمو به طور قابل توجهی کاهش می یابد. ترمووود از حیث ابعاد دارای ثبات قابل توجهی می باشد و به اصطلاح گفته می شود دارای ثبات ابعادی است. بنابراین با توجه به این ویژگی منحصر به فرد چوب ترمو ، درحین نصب  لوازم ثابت کننده ی بسیار کمی مورد استفاده قرار می گیرد و متعاقبا در هزینه ها صرفه جویی خواهد شد.
۳.عمر بسیار طولانی
همانطور که می دانید چوب هایی طبیعی بر اساس دوام و ماندگاری در طبقه بندی های مختلفی قرار می گیرند. چوب ترمو در کنار چوب های بسیار با دوام مانند چوب های استوایی قرار می گیرد. ترموی اش دارای دوام کلاس ۱ و ترمو پاین دارای دوام و استقامت کلاس ۲ می باشد.
۴.خاصیت عایقی بسیار مطلوب
یکی از نکات مهم در اجرای دیواره ی بیرونی و نمای ساختمان داشتن حداقل استاندارد عایق حرارتی و همچنین صوتی در طول زمان بهره برداری ساختمان می باشد . در گذشته از مصالح مختلفی برای تحقق این منظور استفاده می شده است . یکی از پر بازده ترین مصالح برای رسیدن به این هدف استفاده از ترموود می باشد . همان طور که میدانید چوب به دلیل داشتن بافتی متراکم و فشرده مصالح خوبی برای عایق حرارتی بوده است و حرارت را از خود انتقال نمی دهد و یا اصطلاحا رسانا حرارت نمی باشد. حال آنکه چوب فرآوری شده که اصطلاحا آنرا ترموود می نامند به جهت حرارت دیدن بسیار بالا علاوه بر داشتن همین خاصیت دارای مقاومت در برابر عوامل جوی می باشد.

۵.دوستدار محیط زیست
برای تولید ترموود نیاز به بخار آبی که در هوا نیز وجود دارد و بخار آب در آستانه ی تبدیل شدن به گاز می باشد. در پروسه ی تبدیل چوب سوزنی برگ به ترموود هیچ گونه مواد شیمیایی که تاثیرات مضر و مخرب برای محیط زیست داشته باشد وجود ندارد یکی از نکات بسیار با اهمیت این موضوع است که هر نوع مواد زائد حاصل از برش چوب امکان سوزانده شدن، قابل بازیافت شدن و همچنین قابل دور انداخته شدن به طور بسیار بی خطر و ایمن خواهد بود. اصلاح حرارتی که حاصل آن چوب ترمو است یکی از روش های دوستدار محیط زیست برای بهبود ویژگی های چوب می باشد.
۶.تجدید پذیری و برخورداری از قابلیت بازیافت
براساس آیین نامه جهانی IAEA تمامی کشورها می بایست به جهت حفظ محیط زیست از قوانین آیین نامه تا حد ممکن در جهت قابلیت برگشت پذیری از بازیافت مصالح ساختمانی پیروی کنند. استفاده از مصالحی که  ذاتا طبیعی هستند. مواد تشکیل دهنده آنها از مواد پلیمری و نفتی نمی باشد بسیار توصیه شده است . یکی از این مصالح استفاده از مصالح چوبی همچون ترموود می باشد که در تهیه آن به هیچ عنوان از مواد نفتی و یا مصالح مشابه استفاده نشده است و 100 درصد قابلیت بازیافت دارند. همچنین به دلیل طبیعی بودن آن با کمی عملیات لایه برداری این امکان وجود دارد که بتوان آنرا تجدید پذیر نمود. صرف بحث ساده بودن روش نگهداری و تعمیرات (REPAIR & MAINTENANCE) کم بودن هزینه آن در طول مدت استفاده از ساختمان نیز از خصوصیات مهم استفاده از ترموود می باشد.
۷.برخورداری از رنگی همگن، جذاب و گرم
چوب ترمو به دلیل وزن سبک دارای فواید بسیاری به ویژه در ساخت و ساز در بخش نما خواهد بود،علاوه بر زیبایی بسیار جذابی که برای ساختمان و محیط و بافت شهری به وجود می آورد از لحاظ زیست محیط نیز محاسنی را دارا می باشد. ترمو اش دارای رنگ قهوه ای تیره می باشد که به صورت یکپارچه و یکنواخت پخش شده است. ترمو پاین دارای رنگی روشن تر و نزدیک به طلایی می باشد. اگر ترموود بدون رنگ یا روغن در معرض هوای آزاد قرار بگیرد به مرور زمان به رنگ طوسی نقره ای تغییر رنگ می دهد. اگر می خواهید رنگ چوب ترموی شما به همان رنگ زیبای اولیه باقی بماند می توانید با استفاده
از رنگ یا روغن از تابش مستقیم آفتاب به آن جلوگیری کنید.

کالای شما به سبد خریدتان اضافه شد

تعداد