close

تاریخچه استفاده از نرده چوبی

logo
تاریخچه استفاده از نرده چوبی

تاریخچه استفاده از نرده چوبی

شاید برای شما هم جالب باشد که تاریخچه استفاده از نرده های مختلف را بدانید. نرده ها تاریخچه بسیار کهنی دارند. از زمانی که بشر با تجربه افتادن از بلندی های مرگبار مواجه شد، به مرور اقدام به ساخت حفاظ هایی کرد که بعدها به آن نرده گفته شد. نرده ها بیشتر در ساختمان های بلندی که برای نگهبانی ساخته می شدند و یا قصرهایی که برای شاهان بنا می گشتند مورد استفاده قرار می گرفت.

در بین نرده های مختلف نیز، نرده چوبی از قدیمی ترین انواع نرده است. نرده چوبی تراس شاهان و سلاطین گذشته، نشان از اهمیت این نوع حفظ برای محافظت از جان پادشاه و خانواده وی در زمان مراجعه به تراس قصر داشته است. نبود نرده چوبی تراس ممکن بوده باعث مرگ شاه یا حتی شاهزاده های خردسال شود.

در طول سال ها استفاده از نرده افزایش پیدا کرد و علاوه بر نرده چوبی، انواع نرده های فلزی و دیگر نرده ها، تولید و به کار گرفته شد. همچنین با توجه به ارتفاع یافتن ساختمان ها، نرده تنها در مراکز حکومتی به کار گرفته نمی شد؛ بلکه در خانه های مردم عادی نیز، نرده به عنوان حفاظی در برابر بلندی ها قرار می گرفت.

در حال حاضر پیشرفت های گسترده ای در مورد ساخت و تولید نرده صورت گرفته است. در حالی که نرده در گذشته بیشتر به عنوان یک عامل محافظت کننده در برابر سقوط به کار گرفته می شد، امروزه نرده ها آنقدر زیبا هستند که بخشی از دکوراسیون داخلی یا خارجی ساختمان محسوب می شوند. همچنین استفاده های مختلفی به غیر از حصار کشی پرتگاه ها از نرده ها می شود. برای مثال استفاده از نرده چوبی دور باغچه را محفوظ و زیبا می کند و به همین علت بسیاری از دکوراتیوها استفاده از این نوع نرده را پیشنهاد می دهند.

کالای شما به سبد خریدتان اضافه شد

تعداد