close

چوب ماموت

logo
چوب ماموت

ماموت-چوب سرخ
 
درخت ماموت هم مانند سرو به دلیل مقاومتش در برابر رطوبت، بیشتر برای طرح های فضای باز مورد استفاده قرار می گیرد. درخت ماموت نسبتاً نرم است و رگه های راست دارد. همان طور که نامش نشان می دهد رنگ آن مایل به سرخ است. کار با درخت ماموت آسان است، نسبتاً نرم است (۲ در مقیاس ۱ تا ۴) و قیمتش متوسط است. در نجاری ها یافت می شود.
 بیشتر نجارها علاقه مندند با چوب های سخت کار کنند. تنوع رنگ، بافت و الگوهای رگه ها باعث می شود برخی از مبلمان های جالب از این نوع چوب ساخته شود. آن چیزی که مصرف درختان با چوب سخت را محدود می کند، قیمت آنها است. وسایلی که از برخی از گونه های این نوع درختان ساخته می شوند می توانند خیلی گران در بیایند.
 برخی از سخت چوب ها را دیگر خیلی سخت می توان پیدا کرد چراکه بدون نگرانی از احتمال انقراض شان بی محابا بریده می شوند. (نمونه آنها چوب بلسان بنفش برزیلی است.) این نه تنها ضایعه ای برای محیط زیست است، بلکه قیمت این چوب ها را نیز به شدت بالا می برد. اگر می توانید، سعی کنید چوب را از جنگل های با رویش پایدار خریداری کنید. (مزارع درخت تجاری که عرضه چوب در آنها تضمین شده است.) با این کار می توان از جنگلداری پایدار حمایت کرد.
 در این جا فهرستی از رایج ترین سخت چوب ها و ویژگی های آنها بیان می شود. (در مقیاس سختی یک تا ۵، ۵ سخت ترین چوب محسوب می شود.)

کالای شما به سبد خریدتان اضافه شد

تعداد