close

چوب آبنوس

logo
چوب آبنوس

 

آبنوس یکی از گران قیمت ترین چوب های جهان است. در بین نجارها و علاقمندان به چوب آبنوس که هنرهایی همچون منبت کاری نرده چوبی،پایه نرده چوبی، چوب و رزین، معرق کاری، خاتم کاری، ساخت زیورآلات، ساز سازی و غیره را شامل می شود، چوب آبنوس بسیار با ارزش است و قیمت بالایی نسبت به سایر چوبهای موجود در بازار دارد. به علت با ارزش بودن این چوب همه قسمت های آن مورد استفاده قرار می گیرد.ممکن است گونه های دیگری همچون دالبرجیا (dalbergia)، پینک لوری (pink lvory)، چوب صندل (sandalwood) و غیره موجود باشند که قیمتی گران تر از آبنوس داشته باشند؛ اما گران قیمت ترین چوبی که بتوان از آن استفاده صنعتی کرد ،چوب درخت آبنوس است.

به چوب درخت آبنوس، بلک وود (black wood) هم گفته می شود که علت این نام گذاری رنگ تیره بی نظیر این چوب است. آبنوس خود گونه های مختلفی دارد که به علت تنوع رنگی گسترده ای که دارند کاربرد آن ها نیز متفاوت از یکدیگر است. به طور کلی، کاربرد چوب آبنوس در نرده چوبی و سایر سازه های چوبی است که قیمت و ارزش بالایی دارند و برای ساخت آن ها نیاز به هنر و تجربه فروانی است.

خصوصیات چوب آبنوس

رنگ درون چوب درخت آبنوس معمولا سیاه و از آن بهتر سیاه براق است. البته در برخی از گونه ها گاهی بافت روشن هم وجود دارد. چوب درخت آبنوس راست تار و یا گاهی با انحراف خیلی کم است. آبنوس دارای بافتی منحصر به فرد و با درخشندگی بسیار زیاد و طبیعی است. آبنوس پراکنده آوند است و دارای منافذ متوسط تا بزرگ در ساختار خود است که بدون هیچ نظم خاصی پراکنده شده اند که از این جهت بافتی شبیه به چوب های بخش روزنه ای دارد.

کالای شما به سبد خریدتان اضافه شد

تعداد