close

چوب بلوط

logo
چوب بلوط

چوب بلوط یکی از انواع چوب هایی است که صنایع چوبی رضاپور در ساخت سازه های چوبی از جمله پلکان چوبی و نرده چوبی از آن استفاده می نماید. این چوب کارائی نسبتا زیادی در امور ساختمانی و خصوصا امور داخلی ساختمانی مثل نرده چوبی، پلکان چوبی، دربهای چوبی، مبلمان ، کابینت و … دارد. این چوب در رنگهای سفید و قرمز، بسیار زیبا هستند و قیمت نسبتا بالائی هم دارند. ضمن اینکه از استحکام و دوام بالائی برخوردار می باشد.از این رو از چوب بلوط به عنوان یکی از متریال هایی که در ساخت نرده چوبی و پله چوبیاستفاده میشود یاد میکنیم.

برخلاف چوب های دیگر، چوب بلوط دارای تنوع رنگی است که می تواند کاربرد زیادی در تولید پلکان چوبی و نرده چوبی داشته باشد از جمله اینکه می توان از رنگ عسلی تا انواع قرمزهای براق، رنگ های ترکیبی، وایت واش و قهوه ای ملایم با توناژ قرمز در انواع این چوب استفاده کرد.

یک نکته جالب، تضاد میان چوب بلوط قرمز و سفید است و آن اینکه بر خلاف نام آنها تفاوتی چشمگیر بین رنگ این دو قابل تشخیص نیست و تنها راه تشخیص این دو نوع چوب از هم، منافذ موجود روی آنهاست. چوب بلوط قرمز دارای منافذ بزرگ تر و درشت تر است. ولی هر دو نوع این چوب ها خط ها و طرح های واضحی دارند که حتی در مدل های صیقل داده شده نیز به خوبی مشهود هستند و همینطور فرو رفتگیهای آنها با لمس دست کاملا قابل احساس می باشد.

از هر دو نوع این چوب های بلوط برای صنایع نرده چوبی، پلکان چوبی، مبلمان سازی، معماری، کفپوش و کابینت سازی استفاده می شود. از آنجائیکه دوام و عمر مفید هر چوب به خلل و فرج، منافذ و شکاف های روی آن بستگی دارد، چوب بلوط یکی از بهترینهای انواع چوب است، چوب بلوط قرمز و سفید هر دو به دلیل استحکام بالا و رنگ پذیری خوب، برای کف پله، نرده چوبی، پلکان چوبی بسیار مناسب هستند و کاربرد بسیاری در این صنعت دارند.

کالای شما به سبد خریدتان اضافه شد

تعداد