close

چوب گردو

logo
چوب گردو

یکی از چوبهای مورد استفاده در ساخت پایه های نرده چوبی و پایه های قابل خراطی، صنایع چوب رضاپور چوب گردو می باشد. چوب درخت گردو از جمله بهترین و مرغوب ترین چوب ها محسوب می شود . این چوب زیر بافت ، صیغل پذیر ، همگن ، رنگ پذیر و به رنگ قهوه ای تیره می باشد که طرح و نقش های زیبایی نیز دارد و همچنین دارای دوام بالایست .

به همین دلیل نیز چوب گردو برای پایه های نرده چوبی متنوع، دستگیره های چوبی ، پایه میز، پایه بوفه و ... و همچنین در دکوراسیون داخلی منزل ، ساخت مبلمان و ساخت روکش های چوب بسیار پرکاربرد است . این چوب نیمه سنگین و نیمه سخت می باشد و مقاومت مناسبی در برابر فشار ، خمش ، رطوبت و کشش دارد .

در حال حاضر چوب گردو یکی از بهترین چوبها در بازار است که رنگ طبیعی نسبتا تیره ای دارد و گزینه بسیار مناسبی برای تولید پایه نرده چوبی و پله چوبی است . قیمت چوب گردو به نسبت چوب های دیگر گرانتر است .

انواع چوب گردو :

شاید نام گردوی انگلیسی را شنیده باشید ، اما این گونه در اصل برای تولید گردو یا به عنوان درخت تزیینی در فضای سبز پرورانده می شود .

گردوی سفید گونه ای با رنگ قهوه ای روشن و تا حدودی مانند چوب صنوبر یا توسکا دارای چوبی بسیار ترد است و از نظر تجاری بادوام نیست.

گردوی کلرو (Claro walnut ) یک چوب گردوی نفیس رنگارنگ است که بعد از برداشت معمولا به جای خشک کردن در کوره ، در معرض هوا خشک می شود تا نوارهای رنگی زیبای آن حفظ شود ، این نوع چوب میتواند در تولید نرده چوبی های گران قیمت مورد استفاده قرار گیرد.

کالای شما به سبد خریدتان اضافه شد

تعداد