close

چوب روسی(نراد)

logo
چوب روسی(نراد)

چوب نراد(روسی)

گونه های متنوعی از چوب توسط شرکت‌های فعال درزمینه صنعت چوب و کارگاه‌های کوچک نجاری در ایران مورد استفاده قرار می‌گیرد. یکی از پرمصرف‌ترین و قدیمی‌ترین چوب‌های مورد استفاده در تولید نرده چوبی، چوب‌هایی هستند که از روسیه وارد ایران می‌شوند و با نام‌هایی مانند نراد شناخته می‌شوند.

این چوب ها در میان اساتید و فعالین صنعت چوب و تولید نرده چوبی به‌ عنوان چوب روسی شناخته می‌شود؛ این اصطلاح رایج از گذشته تا به امروز باب شده است.

چوب نراد چیست؟

نراد یا fir با اسم علمی Abies alba : این چوب وارداتی بوده که به رنگ سفید تا سفید مایل به کرم قهوه‌ای مایل به‌صورتی، راست تار و دارای نقشی زیبایی است.

چوب نراد(روسی)

نراد یک نمونه از ۴۰ نمونه‌های درخت کاج است. نراد یکی از درختانی است که مانند درخت کاج جزء مهم‌ترین درختان برای تهیه چوب روسی و ساخت نرده چوبی به‌حساب می‌آیند. این درخت جزوه گونه درختان نرم چوب به‌حساب می‌آیند و به‌واسطه قیمت مناسب و خوش رگه بودن و زیبایی آن در ساخت نرده چوبی مورد توجه اساتید قرار گرفته است. برگ درخت نراد سوزنی است و این برگ‌ها در تمام فصل‌های سال سبز هستند از این چوب‌ها برای مصارف گوناگونی مانند ساخت نرده چوبی، کف پله چوبی، ساخت پالت، مبلمان سازی، درب و پنجره چوبی، کف پوش و دیوار پوش، ساخت فریم ساختمان، دکوراسیون داخلی و خارجی و استفاده می‌شود.

کالای شما به سبد خریدتان اضافه شد

تعداد